توقف فروش محصولات نوکیا در فروشگاه های اپل

توقف فروش محصولات نوکیا در فروشگاه های اپل

فروش محصولات نوکیا در فروشگاه های اپل متوقف شد

شرکت اپل اخیرا دعوایی را بر علیه نوکیا مطرح کرد که برای نقض چند پتنت بوده و موجب شد تا پای نوکیا در نزدیکی بازگشت با صنعت گوشی هوشمند به دادگاه باز شود.

البته گاهی اوقات شاهد ایجاد دعوایی بین کمپانی ها هستیم و در نتیجه یکی از آنها پیروز و خسارتی دریافت می کند. حال هدف اپل نیز کسب خسارت از شرکت فنلاندی نوکیا بوده; اما شرکت موردبحث سعی داشته از خود دفاع کند تا خسارتی دریافت نکند.

حال به تازگی اپل در اقدامی جدید و پیرو موضوع مورد اشاره; فروش محصولات اپل در فروشگاه خود را متوقف کرد. این توقف فروش برای محصولات دستگاه های هوشمند برند ویتینگز است. برند ویتینگز که در زمینه توسعه دستگاه های سلامتی و بهداشتی هوشمند فعالیت دارد، بهار امسال با ارزش 192 میلیون دلاری توسط نوکیا خریداری شد.

نوکیا با هدف کسب سود بیشتر ویتینگز را خریداری کند; زیرا محصولات این کمپانی همیشه فروش بالایی داشته و از تولیدکنندگان مطرح دستگاه های هوشمند بهداشتی محسوب می شود.

حال مشخص نیست فرجام دعوای حقوقی بین اپل و نوکیا که سخت خبرساز شده به کجا می رسد.

در صورت مقصر نبودن نوکیا اپل نمی تواند خسارتی دریافت کند; اما در صورت تقصیر شرکت فنلاندی اپل می تواند خسارتی را در اوایل بازگشت به صنعت تلفن هوشمند از نوکیا دریافت کند.

پیش بینی نمی شد که اپل دعوایی بر علیه نوکیا طرح کند و حال این موضوع به واقعیت تبدیل شد; مشخص نیست آیا چنین مشکی روی محصولات آینده نوکیا تاثیر خواهد داشت یا خیر.

به هر حال جهت کسب جزئیات نهایی و بیشتر تنها می توان منتظر ماند; ویتینگز با قرار گرفتن در زیرمجموعه نوکیا تاکنون فروش خوبی را کسب کرده و انتظار می رود این توقف فروش کمی تاثیر منفی برای آن داشته باشد.

منبع: www.macrumors.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی