فروش سال ۲۰۱۶ اچ تی سی کمتر از حد انتظار

فروش سال ۲۰۱۶ اچ تی سی کمتر از حد انتظار

اگرچه بین پرچمداران سال ۲۰۱۶; اچ تی سی با معرفی HTC 10 محصول قابل توجهی را معرفی کرد; اما به دلایلی این گوشی هوشمند رده بالا نتوانست فروش بالایی به دنبال داشته باشد.

با وجود آن که گلکسی نوت ۷ از رده خارج شد و دیگر به فروش نرسید، اما HTC 10 نتوانست با فرصت بدست آمده فروش موفقیت آمیزی داشته و اچ تی سی را با سودی رو به رو کند.

براساس گزارش های تازه انتشار یافته; شرکت تایوانی نتوانست فروش بزرگی با محصولات ۲۰۱۶ خود داشته باشد و به نوعی کمتر از سطح انتظار بود. HTC 10 در سالی روانه بازار گشت که با پرچمدارانی چون گلکسی اس۷; گلکسی اس ۷ اج و جی ۵ هم دوره شده بود و حقیقتا با پرچمدار سرسختی رو به رو بود.

با عرضه ۱۸ میلیون گوشی هوشمند توسط اچ تی سی در بازارهای مختلف; در سال جاری شرکت تایوانی تنها ۱۱ تا ۱۲ میلیون دستگاه تلفن هوشمند به بازار عرضه داشت که رقم بسیار پایینی محسوب می شود. باتوجه به داده ها میزان فروش اچ تی سی کاهش ۳۳ تا ۴۴ درصدی را تجربه کرد.

اگرچه بخش موبایل نتوانست سودی عاید HTC کند; اما بخش واقعیت مجازی یک سود جدید برای اچ تی سی بوده که شرکت تایوانی با مشاهده وضعیت تمرکز بیشتری روی آن دارد. Vive اگرچه هدست گران قیمت ۷۹۹ دلاری محسوب شده اما کیفیت و عملکرد بهتری نسبت به دیگر هدست ها دارد.

همین امر موجب شد تا علاوه بر استقبال مشتریان; HTC نیز تصمیم گیرد در CES 2017 نسل جدید Vive را معرفی سازد. به هر حال اچ تی سی باید محصول متفاوتی را در بازار عرضه دارد تا بیشتر موردتوجه باشد، در غیر این صورت شکست های بخش موبایل آن پی در پی خواهند بود. البته بیشتر شرکت ها وضعیت خوبی در فروش نداشته و تنها چند شرکت بازار را از آن خود کردند که اچ تی سی در این دست قرار نمی گیرد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by negar behroozifar