فروش بخش سرویس های آی تی دل به NTT Data

شرکت دل یکی از بزرگترین کمپانی های تولیدکننده لپتاپ به شمار می روند که آوازه آن در جهان پیچیده است. این شرکت به نظر می رسد قصد فروش بخش مشاوره آی تی یا همان فناوری اطلاعات خود را به قیمت 3.5 میلیارد دلار دارد. خریداری این بخش کمپانی ژاپنی  NTT Data است و احتمالا بزودی نیز معامله نهایی می شود.

با این معامله دل مقداری از 43 میلیارد دلاری که باید برای خرید 60 میلیارد دلاری EMC بپردازد، فراهم می شود. در سوی دیگر NTT Data که یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده سرویس هایی در زمینه تکنولوژیست می تواند با تقویت بخش مشاوره آی تی خود به لطف بخش مشاوره دل گسترش داده به کمپانی قدرتمندی بدل شود.

نخستین بار فوریه 2016 رویترز به این معامله اشاره داشت و حال موضوع جدی شده است. متاسفانه دل یا NTT Data سکوت پیش گرفتند و پاسخی به این قرارداد نمی دهند. بخش مشاوره فناوری اطلاعات دل سال 1988 توسط رز پیروت تاسیس شد و دل نیز در سال 2009 به مبلغ 3.9 میلیارد دلار آن را خرید.

شرکت دل تاکنون بخش بسیاری از کمپانی خود را به فروش رسانده و با خرید EMC دیگر نیازی به برخورداری از چنین بخش هایی نمی بیند. در اخباری مرتبط دل قصد داشته Quest Software را که در زمینه مدیریت فناوری اطلاعات این کمپانی فعالیت دارد به فروش برساند. از سوی دیگر SonicWall  نیز که جز دارایهایی دل محسوب می شود قرار به فروش برسد. در مجموع ارزش هر دو بخش به بیش از 4 میلیارد دلار می رسد.

دل قرار است در بین ماه های جولای تا اکتبر قرارداد بین خود و EMC را نهایی کرده و این شرکت را به تصاحب خود درآورد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی