سیستم نرم افزاری گلکسی اس ۷ هشت گیگابایت فضا را اشغال می کند

شرکت سامسونگ در جریان MWC 2016 یا همان کنگره موبایل بارسلون از پرچمدار جدید خود یعنی گلکسی اس 7 و اس 7 اج رونمایی کرد. براساس مشخصاتی که سامسونگ در زمان معرفی اعلام نمود، هر دو دستگاه در نسخه پایه به حافظه 32 گیگابایتی مجهزند اما به نظر می رسد از این بین تنها 24 گیگابایت نصیب کاربران آنها می شود. زیرا گفته می شود سیستم نرم افزاری دو گوشی هوشمند 8 گیگابایت از فضای حافظه داخلی را پر می کند.

البته خوشبختانه گلکسی اس 7 و اس 7 اج هر دو از اسلات کارت میکرو اس دی پشتیبانی کرده و در صورت کمبود فضا می توان با کارت حافظه ای آن را جبران نمود.

در سال گذشته سامسونگ و اوپو به دلیل نصب نرم افزارهای bloatware به صورت پیش فرض روی گوشی های خود مورد شکایت کاربران قرار گرفتند. البته اگر معنای bloatware را نمی دانید باید بیان کرد این نرم افزارها را در حقیقت بیخودافزارهستند و وجودشان لازم نیست اما کمپانی ها به صورت پیش فرض روی تلفن های هوشمند خود نصب می کنند. البته دو شرکت پس از رو به رو شدن با شکایات از کاربران درخواست نمودند که این بیخودافزارها را حذف کنند.

حال به نظر می رسد گلکسی اس 7 و اس 7 اج نیز دارای نرم افزارهای bloatware باشد و از این رو فضای بسیاری از آن بوسیله همین نرم افزارها اشغال شده است. حال در این بین افراد بایستی آنها را پاک نمایند تا فضایی بیشتری عاید آنها شود و نیازمند کارت های حافظه نگردند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی