سونی از دوربین سوپر زوم جدید خود رونمایی کرد

شرکت سونی به تازگی از یک دوربین سوپر زوم جدید خود به نام RX10 mark III رونمایی کرد. دوربین جدید از لنز ۱ اینچی با زوم ۲۵ برابری و سنسور ۲۰٫۱ مگاپیکسلی برخوردارست.

این لنز یک Zeiss Vario-Sonnar f2.4-4 داخلی بوده که شامل لنز ۳۵ میلیمتری با فاصله کانونی ۲۴-۶۰۰ میلیمتریست.

هسته دوربین RX10 mark III یک موتور پردازشی تصویر BIONZ X با تراشه DRAM است. چنین پردازشگری به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر باکیفیت و سریعی به ثبت برسانند.

برای مثال کاربران قادرند ویدئو آهسته ۱۰۰۰ فریم در ثانیه ضبط نمایند. براساس ادعای سونی دوربین می تواند فوکوس اتوماتیک سریع ۰٫۰۹ ثانیه ای داشته باشد. با این حساب RX10  را باید یکی از بهترین دوربین ها برای گردش و حیات وحش محسوب کرد.

همچون سایر دوربین های ژاپنی، RX10 mark III می تواند ویدئو ۴K ضبط کرده و طیف حساسیت گسترده ISO بیش از ۶۴ تا ۱۲۸۰۰ داشته باشد. از دیگر مشخصات دوربین یک منظره یاب XGA OLED الکترونیکی با ۲٫۳۵ میلیون نقطه ایست.

دوربین جدید سونی ابتدا با قیمت ۱۲۵۰ پوند در ماه آوریل وارد بازار انگلستان می شود. این دوربین پس از آوریل با قیمت ۱۵۰۰ دلاری به بازار ایالات متحده راه پیدا خواهد کرد.

سونی جدای از معرفی دوربین RX10 mark III لنز FE 70-300mm f4.5-5.6 G OSS برای خانواده دوربین های کامپکت E-mount با حداقل فاصله فوکوس ۰٫۹ میلیمتری معرفی کرد. درون این لنز چهار عنصر شیشه ای غیرکروی، دو عنصر شیشه ای ED و پوشش نانو AR سونی قرار گرفته است. این عناصر شیشه ای موجب می شوند تا تصاویری بی نقص ثبت گردد.

قیمت لنز FE 70-300mm f4.5-5.6 G OSS در انگلستان ۱۱۵۰ پوند و در ایالات متحده ۱۲۰۰ دلاریست. در کنار لنز مورد اشاره لنز دیگری نیز از سوی سونی معرفی شد که FE 50mm f1.8 نام دارد. همانطور که از نامش پیداست لنز مذکور ۵۰ میلیمتریست با فاصله کانونی و عدسی طبیعی می تواند زوم فوق العاده ای داشته باشد. دیافراگم  f1.8 نیز موجب می گردد تا عمق دید عکاسان بیشتر شده و کیفیت بالاتری بدست آورند.

قیمت لنز FE 50mm f1.8 در انگلستان ۲۴۰ پوند و در ایالات متحده ۲۵۰ دلارست. هر دو لنز اشاره شده در ماه آوریل به بازار انگلستان راه می یابند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی