سرمایه گذاری ۱ میلیارد دلاری اپل در Didi Chuxing

کشور چین دارای اکثر خدمات و فناوریهاییست که در ایالات متحده نیز می توان شاهد آن بود. برای مثال می توان به Youku جایگزین یوتیوب، Baidu جایگزین گوگل و در نهایت Weibo جایگزین توییتر اشاره داشت.

آنها همچنین برای خدمات حمل و نقل Uber نیز جایگزینی به نام Didi Chuxing دارند. با این حساب در خدمات کشور چین هیچ کم و کاستی نسبت به ایالات متحده ندارد. البته طبیعیست برای کشوری که میلیاردها نفر جمعیت داشته و هر روز با پیشرفت هایی در فناوری رو به روست.

حال در این بین یکی از غول های فناوری ایالات متحده تمایل پیدا کرده در یکی از شرکت های خدماتی چین سرمایه گذاری هنگفتی نماید. این کمپانی اپل بوده که براساس گزارشات در شرکت خدمات حمل و نقل Didi Chuxing چین یک سرمایه گذاری بزرگ 1 میلیارد دلاری انجام داده است.

تیم کوک مدیرعامل اپل در مصاحبه اخیر خود بیان کرد:

“ما به دلایل استراتژیکی می خواهیم سرمایه گذاری هایی انجام دهیم که یکی از آنها بازار چین است. ما بر این باوریم که در چنین بازاری می توان شاهد بازخورد فوق العاده ای بود که قابل توجه است.”

شرکت Didi Chuxing اخیرا به دنبال سرمایه گذاری بوده و در این بین اپل نیز فرصت را مغنتم شمرد تا گام نخست را در راه این کمپانی بر دارد. البته سرمایه گذاری اپل تنها به Didi Chuxing ختم نمی شود و این شرکت در گذشته سرمایه گذاری های بزرگ دیگری در سایر کمپانی های چینی کرده است.

حال باید منتظر ماند تا مشاهده کرد که سرمایه گذاری جدید اپل در Didi Chuxing چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی