سامسونگ و فیلیپس برای سال ۲۰۱۶ تلویزیون ۳D تولید نمی کنند

محتواهای 3D با فیلم Avatar جیمزکامرون محبوبیت بسیاری پیدا کردند به شکلی که شرکت های تولیدکننده تلویزیون هوشمند را به تولید تلویزیون های 3D واداشت. با عرضه این نوع تلویزیون ها افراد دیگر نیازی نداشتند برای تماشای فیلم 3D به سینما مراجعه کند و می تواسند در خانه خود به تماشای محتوا بپردازند. اما به نظر با گذشت چند سال از فراگیر شدن این نوع تلویزیون ها، برخی کمپانی ها مایل نیستند به تولید آنها ادامه دهند زیرا معتقدند چنین فناوری حقیقتا مصرفی نیست.

به گزارش فوربس، دو شرکت فیلیپس و سامسونگ اعلام کردند برای سال 2016 تلویزیون های هوشمندی بدون فناوری 3D روانه بازار خواهند کرد. مدیر استراتژی محصولات فیلیپس Danny Tack بیان کرد:

در حال حاضر منابع مناسب محتوای 3D وجود نداشته و هیچ کس نیز دیگر توجه ای به چنین محتوا ندارد. این نشان می دهد دیگر مصرف کننده‌ کافی برای تلویزیون های 3D وجود ندارد.”

سامسونگ نیز در بیانیه رسمی می نویسد:

جدیدترین تلویزیون های هوشمند سامسونگ در سال 2016 شامل فناوری 3D نخواهند شد زیرا محتوای این بخش بسیار کم است. ما به جای فناوری 3D قصد داریم برروی تلویزیون های SUHD با صفحه نمایش نقطه کوانتومی تمرکز کنیم. همچنین 3D دیگر یک فناوری همه جانبه و محبوب نبوده و می خواهیم سرمایه گذاری خود را به فناوری های قابل توجه دیگری اختصاص دهیم.”

البته اخیرا نیز گزارشات خبر از پایان تولید تلویزیون های 3D دادند و دیگر دو شرکت ال جی یا سامسونگ نمی خواهند برسر چنین محصولاتی با یکدیگر به رقابت بپردازند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی