اپل و ساخت عینک هوشمند اپل محصولی برای پیوند دنیای واقعی به دنیای مجازی

اپل و ساخت عینک هوشمند اپل

شرکت اپل تاکنون دستگاه های نوآورنه جدیدی را معرفی کرده است و سابقه درخشانی در این زمینه دارد; حال به نظر می رسد شرکت کوپرتینویی روی دستگاه پوشیدنی مشابه گوگل گلس یعنی عینک هوشمند اپل مشغول به کار است که می تواند دنیای واقعی به دنیای مجازی پیوند دهد.

به گزارش بلومبرگ; اپل که قصد دارد در صنعت دستگاه های پوشیدنی حضور پررنگی داشته باشد; عینک هوشمندی معرفی خواهد کرد که سال 2018 از راه می رسد.

تاکنون اپل افراد حرفه ای در دنیای واقعیت مجازی را به کار گرفته و انتظار می رفت روی یک هدست واقعیت مجازی فعالیت داشته باشد; اما باتوجه به گزارش جدید این کمپانی روی عینک هوشمند کار می کند و خبری از هدست نیست.

بلومبرگ می افزاید که سفارش قطعات نمونه اولیه آن داده شده و شرکت هایی چون PrimeSense; Metaio و Flyby از تامین کنندگان قطعات نمونه اولیه این محصول اپل هستند.

البته شرکت های موردبحث خود در این زمینه فعالیت داشته و غیرمتخصص نیستند. گزارش می گوید با قابلیت بی سیم عینک کاربر قادرست اطلاعات موجود در عینک را به آیفون انتقال دهد، چیزی که در فیلم های تخیلی بیشتر شاهد آن بودیم; بنابراین باید انتظار محصولی نوآورانه از اپل داشت.

به نظر می رسد اپل می خواهد به رقابت با هولولنز مایکروسافت بپردازد; از این رو دست به کار شده و با مشاهده موقعیت می خواهد از دیگر رقبا عقب نمانده و همچنان در تمامی زمینه ها فعال باشد.

طبیعی است که شرکت های بزرگ فناوری رقابت سختی با یکدیگر دارند و سعی دارند در اکثر زمینه ها با هم رقابت کنند. انتظار می رود عینک هوشمند اپل قیمتی کمتر از هولولنز مایکروسافت داشته باشد; زیرا هولولنز با قیمتی بیش از 5000 دلار و برای مصارف تجاری به فروش خواهد رسید.

منبع

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی