زمان پیدایش مینی پی سی

 

 

از زمان پیداش کامپیوترهای اداری و خانگی، همواره کاربران به دنبال رایانه های سریعتر، کوچکتر و با مصرف انرژی کمتر بوده اند.

 

همه ما می خواهیم از دستگاه هایی استفاده کنیم که به راحتی می توانند در هر جایی استفاده شوند اگر چه دنیای کامپیوتر از زمان اختراع پیشرفت های زیادی کرده است. ما کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ ها، نوت بوک ها، تبلت ها و غیره داریم. اما هنوز هم اکثر شرکت های تجاری کامپیوترهای رومیزی را به دلایل مختلف به کار می گیرند.

برخی از این  دلایل اصلی که چرا کسب و کارها رایانه های رومیزی را به لپ تاپ ترجیح می دهند، صفحه نمایش بزرگ، قابلیت ارتقا به راحتی ، مقرون به صرفه، … میباشد

 

رایانه های رو میزی قطعا معایبی دارند از جمله اندازه، مصرف برق بالا، ایرادات ناشی از گرد و غبار و مشکلات ناشی از نوسانات برق دارد.

رایانه های کوچک و یا همان مینی پی سی ها  این معایب را حل کرده اند و مزایای بسیاری دارند از جمله کوچکی آنها  و به شدت مصرف برق پایین  دارند در بعضی از مواقع قابل رقابت با یک لامپ 12 واتی میباشند. به دلیل کوچکی و قابل دسترس بودن آنها نگهداری آنها به شدت راحت می باشد  و از همه مهمتر به دلیل ابعاد و اندازه کوچکی که دارند در فضای فیزیکی هم میتوان صرفه جویی کرد.

 

مینی پی سی ها قابلیت ارتقا بسیار آسان و راحتی دارند و به دلیل قرار گیری تمام درگاه و یا همان پورت کار با آنها از هر لحاظ راحت و سریع میباشد که در مقایسه با دسکتاپ از این حیث کاملا قابل رقابت میباشد.

 

 

 

 

 

 

کمپانی  لوپ تکنولوژی با سالها تجربه در زمینه تولید محصولات آی تی به تازگی مینی پی سی های خود را با نام لوپ پی سی روانه بازار کرده است که در مقاله بعدی به برخی از مزایای آن اشاره شده است .

 

 

برای دیدن مزایای مینی پی سی کلیک کنید

 

این نوشته در خبر, مطالب آزاد منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی