رونمایی Gopro از دوربین ۳۶۰ درجه واقعیت مجازی

شرکت Gopro که در تولید اکشن کمرا حرف نخست را در جهان می زند، به تازگی دوربین 360 درجه واقعیت مجازی جدیدی را به نام Omni رونمایی کرد.

این دستگاه در هر طرف شامل یک دوربین Hero4 Black بوده و در مجموع شش دوربین را کنار هم قرار داده است. از این رو می‌توان به خوبی ویدئو 360 درجه ای را برای واقعیت مجازی ضبط نمود.

متاسفانه Gopro قیمت Omni را اعلام نکرد اما بایستی اطراف 2000 دلار باشد. اگر چنین قیمتی را شاهد باشیم قطعا Omni مقرون به صرفه ترین دوربین 360 درجه واقعیت مجازیست به شکلی که در بازار دوربین Odyssey بیش از 15هزار دلار قیمت داشته و 16 دوربین Hero4 Black را تشکیل می دهد. Odyssey جدای از 16 دوربین چندین لوازم جانبی داشته و در این بین قیمت 15 هزار دلار طبیعیست.

گفتنیست Omni تنها دوربین 360 درجه ارزان قیمت نیست به شکلی که اخیرا سامسونگ Gear 360 را با قیمت 350 دلاری و ال‌جی 360cam را با قیمت 200 دلاری معرفی کردند. البته ممکن است این دوربین ها در زمینه کیفیت با Omni شرکت Gopro قابل مقایسه نباشد و از این رو ارزان بودنشان بی دلیل نیست.

در هفته های گذشته شایعاتی پیرامون دوربین Omni منتشر شده و در حال حاضر Gopro با معرفی آن به شایعات پایان داده است. انتظار می رفت در زمان رونمایی Gopro قیمت و زمان عرضه Omni را مشخص کند اما گفته شده قیمت و تاریخ عرضه دو هفته آینده اعلام می گردد.

با این حال اگر از طرفداران Omni هستید باید چند هفته ای را منتظر باشید تا اطلاعات بیشتری بدست آورید.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی