تکنولوژی AH-IPS یک گام فراتر از IPS

 

 

روش AH-IPS به روش ایجاد کریستال‌های مایع اطلاق می‌شود که هم از میدان الکتریکی افقی و هم عمودی مولکول‌های کریستال مایع LCD به طور همزمان استفاده می‌کند.

بهبود کیفیت مشاهده و سرعت پاسخ‌دهی بالا، سرعت بالاتر انتقال نور یا میزان نوری قرار دارد که از طریق کریستال‌های مایع انتقال داده می‌شود؛ یعنی سرعتی بالاتر از نمایشگرهای IPS موجود. در نتیجه روشنایی و مصرف نیرو عالی می‌شود. این روش نیز مانند روش‌ IPS ، زاویه دید خوب و کیفیت تصاویر پایداری در هنگام لمس ارائه می‌دهد.

با اینکه نمایشگرهای IPS زاویه دید را بهبود بخشیده اند ،  Advanced High Performance IPS )  AH-IPS ) با تقویت زاویه دید و مصرف نیرویی که موبایل‌ها، مخصوصاً گوشی‌های هوشمند، نیاز دارند، افزایش پیکسل در اینچ (ppi)، دقت رنگ و نمایشگر لمسی پایدار( جهش بزرگتری را به پیش برداشته‌اند.

همچنین این پنل به مشتریان امکان می‌دهد تا از دستگاه‌های هوشمند همراهشان با بالاترین تنظیمات نمایشگر هر جا که باشند بیشتر و طولانی‌تر لذت ببرند. با وضوح بالا و فشرده کردن پیکسل‌های بیشتر نسبت به بالاترین میزانی که می‌تواند توسط شبکیه چشم انسان در نمایشگر دریافت شود به تراکم فوق‌العاده بالای پیکسل دست پیدا کنید.

در واقع، تراکم پیکسل AH-IPS در مانیتورها آن قدر بالاست که چشم غیرمسلح نمی‌تواند بین هر پیکسل تمایز ایجاد کند.

همچنین در دستگاه‌های هوشمند به دلیل نسبت بالای عبور نور، مصرف کمتر انرژی را با هر استفاده‌ای در پی دارد .

 

 

شرکت دل امروز صفحه نمایش AH-IPS خود را معرفی نمود. این مانیتور جدید ۲۷ اینچی که Dell U2713HM نام دارد، اولین صفحه نمایش این شرکت است و دارای نسبت تصویر ۱۶:۹، رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل (WQHD) و زاویه دید ۱۷۸ درجه می باشد.
شرکت دل اعلام نموده که این صفحه نمایش حدود ۳۷ درصد مصرف انرژی کمتری نسبت به مدل قدیمی تر دارد.

همچنین این مانیتور ۴ پورت USB 3.0، یک پورت DVI-D به همراه HDCP، یک پورت HDMI و یک پورت VGA دارد.

 

این نوشته در آموزشی, خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی