توشیبا و خداحافظی از بازار کامپیوتر

شرکت توشیبا سال 2015 را به سختی گذارنده زیرا متاسفانه با 4500 میلیون دلار ضرر رو به رو شده و 7000 نفر از کارکنان خود را اخراج نمود. این غول فناوری ژاپنی حال قصد داشته به کسب و کار در زمینه کامپیوتر خود پایان دهد. به شکلی که 31 مارس توشیبا دیگر در بازار کامپیوتر نقشی نخواهد داشت و تمامی دفاتر اروپا و ایالات متحده را خواهد بست.

شرکت کانن اخیرا با توشیبا مذاکراتی انجام داده تا کسب و کار تجهیزات پزشکی این کمپانی را بدست آورد و در حال حاضر نتیجه این مذاکره مشخص نیست. در سال 2014 توشیبا اعلام نمود که می خواهد تولید لپتاپ را متوقف کند. این شرکت دلیل کناره گیری خود را ورود رقبای قدرتمندتر و دستگاه هایی چون تبلت و تلفن های هوشمند پیشرفته دانسته و ضربه سختی نیز به کمپانی وارد کرده است.

توشیبا یکی از مطرح ترین شرکت های ژاپنی محسوب می شد و حال با وضعیت بدی دست و پنجه نرم می کند و رو به نابودی می رود. در اکتبر 2015 توشیبا که نزدیکی ورشکستگی بود با تمرکز برروی انرژی هسته ای قصد داشت که خود را نجات دهد. در پایان مارس توشیبا بخش تولید سنسور دوربین را به سونی خواهد فروخت.

در ماه دسامبر 2015 مشخص شد توشیبا بین  سال های 2007 الی 2014 تقلب مالی به مبلغ 1.706.000 یورویی انجام داده و به دنبالش جریمه 60 میلیون یورویی برای آن در نظر گرفته شد.

براساس گزارشات قبل توشیبا می خواهد در ادغامی با ویوو و فوجیتسو برند جدیدی در بازار لپتاپ و کامپیوتر ایجاد کند تا هر سه کمپانی با قدرت به رقابت بپردازند و بازار را ازآن خود کنند.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی