تلفن های هوشمند گوگل در پاییز امسال با نام پیکسل و پیکسل ایکس ال معرفی می شوند

تلفن های هوشمند گوگل در پاییز امسال با نام پیکسل و پیکسل ایکس ال معرفی می شوند

براساس گزارش های جدید; تلفن های هوشمند گوگل در پاییز امسال  معرفی خواهد شد. این بار تلفن های هوشمند شرکت گوگل به جای نکسوس; پیکسل و پیکسل ایکس ال نام دارند.

گوگل قصد داشته 4 اکتبر این محصولات را معرفی سازد و در کنار دو گوشی هوشمند; کروم کست جدید با پشتیبانی از محتوا 4K و هدست واقعیت مجازی با پلتفرم Daydream رونمایی می شود.

البته گفته شده کروم کست جدید کروم کست اولترا یا پلاس و هدست Daydream View moniker نام خواهد داشت. جدای از محصولات مورد اشاره; رقیب آمازون اکو نیز طی کنفرانس معرفی می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تنها باید تا 4 اکتبر منتظر ماند تا کمپانی کالیفرنیایی محصولات جدید و مورد انتظار را معرفی سازد.

توسعه پروژه آرا گوگل متوقف شد

شرکت گوگل تا ماه های گذشته مشغول توسعه تلفن های هوشمند ماژولار پروژه آرا بود و حال به گزارش رویترز; کمپانی سیلیکون ولی توسعه پروژه آرا را متوقف کرد.

این خبر حقیقتا تعجب آور بوده و کمپانی قصد داشت پاییز امسال نسخه توسعه دهنده ای از پروژه آرا را عرضه کند. در ماه می وب سایت پروژه آرا راه اندازی شد و همانطور که گفته شد; انتظار داشتیم اواخر سال جاری شاهد نسخه توسعه دهنده ای باشیم.

به نظر می رسد علت چنین امری پیوستن Rick Osterloh در اوایل سال جاری به گوگل جهت رهبری پروژه آرا باشد. غول جستجو شاید هزینه های فراوانی برای این پروژه کرده باشد; اما تصمیم گرفت آن را لغو کند زیرا پیش بینی کرد آینده بزرگی برای آن در کار نیست.

گزارش می گوید گوگل به دلیل فشار توسعه سخت افزاری پروژه آرا تصمیم به لغو پروژه گرفته است.

حال باید منتظر ماند تا مشخص شود نتیجه این لغو چیست و آیا شرکت های دیگر به سمت گوشی های هوشمند ماژولار خواهند رفت یا خیر.

 

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی