تحلیلگران صفحه نمایش منحنی را برای سامسونگ مناسب نمی دانند

تحلیلگران صفحه نمایش منحنی را برای سامسونگ مناسب نمی دانند

براساس شایعات شرکت سامسونگ قصد داشته به تلفن های هوشمند صفحه نمایش منحنی روی آورد; زیرا تصور می کند که ریسک نخواهد بود و موفقیتی برای شرکت کره ای به دنبال دارد.

از این رو گفته می شود گلکسی اس 8 با مشخصات رده بالا و صفحه نمایش منحنی طی نمایشگاه MWC 2017 رونمایی می شود. اگرچه بسیاری این تصمیم سامسونگ را درست می دانند و آن را موجب رشد فروشی برای کمپانی محسوب می کنند، اما برخی تحلیلگران معتقد هستند که تصمیم سامسونگ بسیار اشتباه است و ریسک بزرگی در پی دارد.

ریسکی که سامسونگ پس از مدتی به صفحه نمایش تخت باز خواهد گشت; البته مشخص نیست که سامسونگ می خواهد گلکسی اس 8 را با صفحه نمایش منحنی عرضه دارد و تنها شایعات به این موضوع اشاره داشتند.

گلکسی نوت 7 فبلت 2016 سامسونگ اگرچه انتظار می رفت موفقیتی به دنبال داشته باشد; اما با مشکل باتری به کابوسی برای سامسونگ تبدیل شد و ضرر چند میلیارد دلاری را به وجود آورد.

حال با گذشت چندین ماه از فراخوان و توقف تولید و فروش گلکسی نوت 7; بیش از 2.7 میلیون دستگاه تلفن هوشمند گلکسی نوت 7 جمع آوری شده و چند صد هزار دستگاهی باقی مانده تا جمع آوری شود.

Choo Dae-young یکی از تحلیلگران صنعت بیان داشت:

“به نظر نمی رسد تلفن های هوشمند منحنی تقاضا بالایی داشته باشند; تلفن های هوشمندی که لمس لذت بخشی نداشته و بسیار بین شرکت ها شایع نیز شده است.”

در سویی دیگر Peter Lee از تحلیلگران NH Investment & Securities بیان داشت:

“به نظر می رسد سامسونگ تمایل داشته نمایشگر منحنی برای گوشی هوشمند خود به کار گیرد. این عمل به منظور افزایش بهره وری انجام می گیرد اما ریسکی برای کمپانی محسوب شده و مشخص نیست چه فرجامی به دنبال خواهد داشت.”

این طور که پیداست تحلیلگران اطمینانی به فروش بالای تلفن هوشمند منحنی سامسونگ ندارند و برای کسب نتیجه باید منتظر ماند.

منبع

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی