اینتل و تمایل ورود به صنعت واقعیت مجازی

غولهای فناوری همچون اپل، گوگل و مایکروسافت تمایل به ساخت هدست های واقعیت مجازی پیدا کردند و روز به روز نیز برتعدادشان افزوده می شود. تاکنون هیچ یک از شرکت ها نتوانستند ایده مناسبی از واقعیت مجازی را پیاده کنند اما مایکروسافت در این میدان بهترین بود.

حال به نظر می رسد مایکروسافت تنها بهترین میدان نیست و یک رقیب سرسخت دیگری تمایل پیدا کرده تا به این صنعت ورود پیدا کند. به گزارش Wall Street Journal، شرکت بزرگ اینتل که به تولیدکننده نخست پردازنده‌های رایانه ای نیز مشهورست، تمایل داشته تا هدست واقعیت مجازی را ارائه دهد. Achin Bhowmik مدیر بخش RealSense اینتل در مصاحبه ای با Wall Street Journal بیان کرد:

ما باید پیش از ورود به چنین صنعتی اکوسیستمی مناسب و متقاعد کننده داشته باشیم.”

این گزارش می افزاید که هدست واقعیت مجازی اینتل ممکن است یک دستگاه مصرفی برای فروش نباشد، بلکه مرجعی برای طراحی سایر هدست بوده و تنها در دسترس تولیدکنندگان قرار گیرد. در اوایل سال جاری شرکتی به نام Daqri از کلاه ایمنی منحصربفردی با فناوری RealSense اینتل رونمایی کرد.

در حال حاضر هدست واقعیت مجازی موفق مایکروسافت موسوم به هولولنز با قیمت 3000 دلاری برای پیش خرید در دسترس قرار دارد. البته نسخه توسعه دهنده هولولنز 3000 دلاریست اما نسخه مصرفی تنها 949 دلار قیمت دارد. اگرچه هولولنز نسخه مصرف کننده ای با قیمت مناسب دارد اما برای استفاده بایستی از PC قدرتمند بهره بود، در غیراین صورت هولولنز عملکرد مناسبی را نخواهد داشت.

حال باید منتظر ماند و تا مشاهده کرد که اینتل در زمینه واقعیت مجازی چه برنامه ای در سر دارد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی