اینترنت اکسپلورر دیگر محبوبترین مرورگر دسکتاپی نیست

در سال های گذشته مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت از محبوبترین مرورگرهای دسکتاپی محسوب می شد. این مرورگر به صورت پیش فرض در ویندوز مایکروسافت نصب بود و از همین رو کاربران بسیاری را پیدا کرد.

به جز سافاری، مرورگرهای بسیاری هستند که طرفداران بسیاری ندارند و سهم کمی را به خود اختصاص دادند. حال براساس گزارشات جدید اینترنت اکسپلورر محبوبیت خود را از دست داده و حال گوگل کرومست که با موفقیت همراست.

طبق آخرین آمار Net Marketshare تا آوریل 2016 مرورگر گوگل کروم 41.66 درصد سهم را به خود اختصاص داده و این در حالی بوده که اینترنت اکسپلورر سهمی 41.35 درصدی را به خود اختصاص داد.

این نشان می دهد کروم رشد بیشتری نسبت به اینترنت اکسپلورر کسب نمود. Net Marketshare این آمار را با بررسی 40000 وب سایت بدست آورده و قابل توجه است.

شایان ذکر بوده این بررسی شامل مرورگر جدید ویندوز10 موسوم به اج نمی شود. همچنین این داده ها شامل کامپیوترهایی که با ویندوز10 همراه هستند نیز نشده، بنابراین ممکن است میزان آمار با وجود این کامپیوترها تغییر کند. پیش از انتشار ویندوز10 همراه با مرورگر اج آن، اینترنت اکسپلورر از مرورگرهای پیش فرض ویندوزهای مایکروسافت محسوب می شد و با طرفداران بسیاری رو به رو می شد. مایکروسافت در هر نسخه ویندوز نسخه جدیدی از اینترنت اکسپلورر را ارائه می داد اما با ویندوز10 تصمیم خود را تغییر داده است و مرورگر دیگری را به کار گرفت.

حال باید منتظر ماند تا مشخص عاقبت سهم اینترنت اکسپلورر به کجا می رسد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی