اپل به اتهام نقض پتنت ۱۵ سال پیش متهم شد

اپل به اتهام نقض پتنت 15 سال پیش متهم شد

شرکت اپل در سال های گذشته به اتهام نقض پتنت های شرکت های مختلف متهم شده است که در برخی ها شکست خورده و در برخی دیگر موفق بوده است. حال به تازگی کمپانی کوچک Seaton Media به گزارش Patently Apple، در سال 2002 پتنتی را به ثبت رساند که به پیام رسانی مربوط می شد و در حال حاضر اپل براساس آن پیام رسان، سرویس پیام رسانی را ایجاد کرده و به استفاده از ان می پردازد.

این شرکت می گوید پتنت سال 2002 به ثبت رسید که 15 سالی از آن زمان گذشته است.

براساس سیستم پیام رسان Seaton Media; افراد می توانند به شکل صوتی پیام خود را برای یکدیگر ارسال کنند و در صورتی نیز به ذخیره پیام خود بپردازند.

گذشته از آن; قابلیت بازپخش پیام رسان صوتی از دیگر ویژگی های سیستم Seaton Media است.

این شکواییه در قسمت شرقی تگزاش در یکی از دادگاه ها به ثبت رسیده و دادستان و قاضی به بررسی پرونده می پردازند تا به نتیجه درستی دست یابند زیرا از آنجایی که این پتنت برای چندین سال قبل بوده ممکن است این موضوع به نفع اپل بوده و کار را برای Seaton Media سخت کند.

البته هدف Seaton Media از این دعوا; کسب جریمه و مبلغ هنگفت است که برخی شرکت های موفق در دعوا با apple به آن دست پیدا کردند و حال به نظر می رسد نوبت به Seaton Media رسیده تا آن را بدست آورد. در پاییز سال جاری بوده که اپل به دلیل استفاده از قابلیت در FaceTime و iMessage که در گذشته پتنتی براساس آن به ثبت رسید; جریمه 300 میلیون دلاری پرداخت کرده است.

به هر حال نتیجه درستی در دست نیست تا به اظهار نظر آن پرداخت; تنها باید منتظر ماند و مشخص شود کدام یک از شرکت ها موفق می شوند.

منبع:   www.patentlyapple.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی