احتمال کناره گذاشته شدن تلفن های هوشمند لومیا توسط مایکروسافت

شرکت مایکروسافت به تازگی بخش کسب و کار تلفن های همراه ساده نوکیا را به کمپانی تایوانی فاکسکان فروخته است اما بخش کسب و کار تلفن های هوشمند لومیا همچنان پابرجا بوده و به کار خود ادامه می دهد.

این کمپانی ردموندی در جدیدترین بیانیه ای مطبوعاتی خود به موضوعی اشاره نکرد و سوالی را در ذهن ایجاد نمود. مایکروسافت اعلام کرد:

“مایکروسافت همچنان توسعه ویندوز 10 موبایل وپشتیبانی از تلفن های هوشمند لومیایی چون  Lumia 650, Lumia 950 و Lumia 950 XL را ادامه می دهد. همچنین پشتیبانی از تلفن های هوشمند ویندوز 10 شرکایی همچون Acer, Alcatel, HP, Trinity و VAIO نیز ادامه خواهد داشت و متوقف نمی گردد.”

اگر به بیانیه خوب توجه کنید خواهید دید مایکروسافت اشاره ای به تلفن های هوشمند جدید لومیا نکرده و ممکن است دیگر خبری از لومیای جدید نباشد.

از آنجایی که بخش کسب و کار تلفن های همراه ساده نوکیا به فاکسکان فروخته شد، این احتمال وجود داشته بخش کسب و کار تلفن های هوشمند لومیا نیز به کمپانی دیگری از جمله همان فاکسکان به فروش برسد.

البته این ها شایعاتی بیش نیستند و نمی توان مهر تاییدی زد و ممکن است مایکروسافت بعدها لومیاهای جدیدی را معرفی کند. بنابراین نمی توان به طور حتم بیان کرد مایکروسافت دیگر لومیای جدیدی تولید نخواهد کرد و تنها به پشتیبانی شرکای تولیدکننده تلفن هوشمند ویندوز 10 موبایلی بسنده خواهد کرد.

در هر صورت برای روشن شدن موضوع باید به انتظار نشست تا مشاهده کرد مایکروسافت چه برنامه ای دارد.

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی