احتمال عرضه با تاخیر آیپدهای جدید در سال ۲۰۱۷

احتمال عرضه با تاخیر آیپدهای جدید

براساس اخبار گذشته; کمپانی تایوانی TSMC مسئول توسعه پردازنده های ۱۰ نانومتری اپل است و هم اکنون این کمپانی تولید خود را آغاز کرده است. حال باتوجه به گزارش های جدید، شرکت TSMC در توسعه پردازنده های ۱۰ نانومتری آینده اپل با مشکلی رو به رو شده که احتمالا موجب تاخیر عرضه آیپدهای جدید در سال ۲۰۱۷ شود.

اگر خبر حقیقی باشد; احتمالا معرفی آیپدهای جدید نیز دیرتر انجام می گیرد و ممکن است تا میانه ۲۰۱۷ تاخیر پیدا کند.

به گزارش DigiTimes; کمپانی TSMC از اوایل ۲۰۱۷ تولید پردازنده ۱۰ نانومتری A10X را آغاز می کند و این موضوع می تواند اهمیت بالایی برای اپل داشته باشد.

پردازنده A10X نسبت به مدل فعلی عملکرد بهتری داشته و در مقابل مصرف انرژی کمتری دارد; گذشته از آن با فضای کمتر حجم کمی را باید در بین سخت افزارهای آیپد برای آن اختصاص داد.

باتوجه به گزارش های قبلی; اپل در اوایل سال ۲۰۱۷; آیپدها را در سه مدل ۹٫۷; ۱۰٫۵ و ۱۲٫۹ اینچی معرفی می کند که مدل نخست رده پایه بوده و دو مدل دیگر رده بالاتر هستند و با مشخصات قابل توجهی رو به رو می باشند.

گزارشات می گویند نسخه ۱۰٫۵ و ۱۲٫۹ اینچی اپل A10X است اما نسخه ۹٫۷ به پردازنده نسل قبلی مجهز خواهد بود. اطلاعات کاملی از این تبلت ها دردست نیست و نمی توان اظهار نظری پیرامون آنها داشت.

احتمالا در رویداد مارس ۲۰۱۷ شرکت اپل آنها را معرفی می کند و اطلاعات کامل را روشن می سازد.

گذشته از آن در سال ۲۰۱۷ باید با آیفون های جدید و قابل توجهی رو به رو باشیم که گفته می شود در کنار مشخصات بزرگ، طراحی بهبودیافته ای خواهند داشت. سال آینده ۱۰ سالگی آیفون بوده و اپل نیز برنامه بزرگی در سر دارد.

به هر حال برای کسب جزئیات کافی حداقل تا مارس ۲۰۱۷ می بایست منتظر ماند تا مشخص شود، حقیقت چیست.

منبع: appleinsider.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by negar behroozifar