احتمال عدم عرضه شیلد پورتابل نسل جدید

احتمال عدم عرضه شیلد پورتابل نسل جدید

مدتی قبل شایعه شد که شرکت انویدیا قصد داشته نسل دوم شیلد پورتابل را روانه بازار کند که پیش از این در CES 2017 شاهد معرفی نسل جدید کنسول اندرویدی شیلد بودیم.

سپس FCC مرکز صدور تجیهزات سرگرمی و مخابراتی ایالات متحده، تاییدیه ای به شیلد پورتابل داده که در کنار آن تصاویری از دستگاه نیز منتشر شده که شباهت بسیاری با نسل قبلی دارد.

اگرچه نخستین مدل شیلد سال 2013 عرضه شد و سپس انویدیا چندین مدل تبلت; ست تاپ باکس و دیگر دستگاه ها با برند شیلد عرضه کرد اما هیچ بروزرسانی برای شیلد پورتابل انویدیا منتشر نشد.

این خبر دو روز پس از معرفی کنسول نینتندو سوئیچ با پردازنده سفارشی تگرا منتشر شد.

بسیاری شیلد پورتابل جدید را رقیب سرسخت نینتندو سوئیچ دانستند.

باتوجه به فایل FCC که در جولای 2016 ثبت شده; ممکن است هیچ وقت شاهد عرضه shield portable نباشیم و انویدیا تصمیم داشته باشد; در مدتی دیگر و چندین ماه پس از عرضه نینتندو سوئیچ کنسول را عرضه دارد.

البته مشخص نیست هیچ گاه شاهد شیلد پورتابل باشیم و تنها باید منتظر اخبار رسمی از سوی انویدیا بود. آنچه که بسیار است شایعه و حقیقت را کم می توان پیدا کرد.

شرکت نینتندو در اکتبر به معرفی کنسول سوئیچ پرداخت; کنسولی که حافظه رم 6 گیگابایتی; پردازنده تگرا انویدیا و برخی ویژگی های دیگر داشته و قرار است 3 مارس سال جاری روانه بازار شود.

قیمت سوئیچ همانطور که پیشتر گزارش ها به آن اشاره داشتند 300 دلاری بوده و اگر شیلد پورتابل انویدیا نیز راهی بازار می شد; قطعا چنین قیمتی داشت.

به هر حال عرضه shield portable نسل دومی کم نیست و باید منتظر رویدادهای آینده بود تا مشخص شود; آیا انویدیا برنامه ای داشته یا شایعه‌ای بیش نیست.

شرکت انویدیا هدفش از عدم معرفی عرضه نکردن رقیبی برای سوئیچ است.

 

منبع:  www.digitaltrends.com

این نوشته در خبر منتشر شده است، اگر می خواهید این نوشته را به حافظه مرورگر بسپارید اینجا کلیک کنید.

by سحر حسینی